Çavuşoğlu'ndan Rum ve Yunanlara Net Mesaj

404 izlenme29 Haziran 2017
Reklamlar
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili adadan Türk askerinin çekilmesini isteyen Yunanistan ve Rum kesimine rest çekerek "Bu onlar için hayaldir, bu hayalden, rüyadan uyanmaları lazım" dedi. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsviçre'de devam eden Kıbrıs müzakereleriyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
"SIFIR ASKER POLİTİKASINI KABUL EDEMEYİZ"
Çavuşoğlu, "Bu konferans bize göre nihai bir konferans. Bir mutabakat, çözüm olacaksa da olmayacaksa da artık bu işi uzatmanın bir anlamı yok. Başından beri bunu söylüyoruz. BM, KKTC heyeti de başından beri bunu söylüyor. Bunu anlayışla geldik, düşüncelerimizi söyledik. Tüm konularda mutabakat olmadan, hiçbir konuda mutabakata varılmamış demektir. Sadece güvenlik ve garantiler konferansı değil, tüm konuların müzakere edilip, varılacaksa bir mutabakata varılması gerekiyor. Güvenlik ve garantiler konusunda tutumumuzu net bir şekilde söyledik. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU KADININ ÖYLE BİR YETENEĞİ VAR Kİ GÖZLERİNİZE İNANAMAYACAKSINIZ Hande Ataizi Ekranlara Böyle Geri Döndü Parası Ödenmeyen Gelin Adayı İzdivaçta Dönen Dolapları Bir Bir Anlattı Vatan Şaşmaz'ın Son Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kasırga Sırasında Kameralara Yakalanan Tuhaf Olay