Çukurca'da Askeri Helikoptere Roketli Saldırı!

609 izlenme29 Haziran 2017
Reklamlar
Hakkari'nin Çukurca ilçesinin Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Güven Dağı bölgesine akşam 21:00 sularında PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi.
HELİKOPTERİ ROKETLE VURDULAR

Üs bölgesine iniş yapmak isteyen Skorsky tipi helikoptere, Kovan Tepe bölgesinden PKK'lı teröristlerce roketli saldırı düzenlendi.
ZORUNLU İNİŞ YAPTI, PERSONELİN DURUMU İYİ

Saldırıda isabet alan helikopter, üs bölgesinin kuzeyindeki bir mevkiye zorunlu iniş yaptı. Helikopterdeki personel, saldırıdan yara almadan kurtulurken, bölgeye karadan özel eğitimli birlikler, havadan da kobra helikopterler sevk edildi.
OPERASYON BAŞLATILDI

Helikopter personeli, başka bir helikopterle bölgeden tahliye edilirken, güvenlik güçleri kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla geniş çaplı operasyon başlattı.
BM ÇUVALLARI İÇİNDE CEPHANELER BULUNMUŞTU

Kovan Tepe mevkiinde geçtiğimiz aylarda bulunan bir mağara içinde 624 adet 14.5 Doçka, bin 500 adet 12.7 uçaksavar, 11 bin 80 adet Kaleşnikof ve 952 adet 23 mm. top mühimmatı ele geçirilmişti. PKK cephaneliğinde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği logolu çuvalların bulunması da dikkat çekmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Parası Ödenmeyen Gelin Adayı İzdivaçta Dönen Dolapları Bir Bir Anlattı Gerçekten Yaşanan 5 İnanılmaz Mucize Babasının Bir Sözünü Dinledi, Her Yıl Bir Kilo Altın Alıyor ACUN'UN TÜRKİYE'YE GETİREMEDİĞİ TEK YARIŞMA PROGRAMI BU

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Burası Türkiye Dört Boynuzlu Yılan Görüldü Korku Salıyor