Kuzey Afrika Sıcakları Ege'yi Kavuracak!

434 izlenme29 Haziran 2017
Reklamlar
Mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyrettiği Ege Bölgesi genelinde, hava sıcaklığının hafta sonunda 40 dereceyi aşarak mevsim normallerinin 7-8 derece üzerine çıkması bekleniyor.
Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Latif Gültekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının artmaya devam edeceğini söyledi.
CUMARTESİ GÜNÜ REKOR DEĞERLERE YAKLAŞACAK

Özellikle 1 Temmuz Cumartesi günü sıcaklığın rekor değerlere yaklaşacağını kaydeden Gültekin, İzmir'in Ödemiş, Tire, Bayındır gibi iç kesimlerdeki ilçelerde sıcaklığın rekor değer olan 43 dereceye ulaşabileceğini ifade etti.
VATANDAŞLARA UYARI

Latif Gültekin, sıcaklığın hafta başından itibaren düşeceğini aktararak, hafta sonunda öğle saatlerinde dışarı çıkacakları tedbirli olmaları için uyardı. Özellikle yaşlı, hamile ve hastaların bu saatlerde güneş altında çok kalmamaları gerektiğini belirten Gültekin, kapalı veya gölge alanların tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.
İZMİR'DE ÇÖL SICAĞI

Tahminlere göre, İzmir kent merkezinde hava sıcaklığı yarın 2 derece daha artarak 37 dereceye çıkacak. Sıcaklık cuma günü 39'a, cumartesi 41 dereceye ulaşacak.
AYDIN'DA CUMARTESİ GÜNÜ SICAKLIK 44 DERECEYE ÇIKACAK

Aydın'da bugün 40 derece olan hava sıcaklığı cumartesi 44 dereceye çıkacak. Manisa ve Denizli'de de sıcaklıklar 40 dereceyi geçecek. Cumartesi günü Manisa ve Denizli'de termometreler 43'ü gösterecek. Bölgedeki diğer illere göre sıcaklığın daha düşük olduğu Uşak'ta hafta sonu en yüksek sıcaklık 37 derece olacak.
SU PARKLARI VE GÖLGE YERLER TERCİH EDİLDİ

Bugün az bulutlu ve açık hava görülen İzmir'de sıcaklık 35 dereceyi buldu. Sıcak hava nedeniyle kentteki büyük meydan ve caddelerin tenha olduğu gözlendi. Dışarı çıkmak zorunda kalanlar şapka ve şemsiye kullanırken, bazı çocuklar da Konak Meydanı'ndaki süs havuzlarına girerek serinledi. Aynı havuzdan kuşlar da su içerek faydalandı.
Vatandaşlar, sahillerde ya da ağaçlık alanlarda vakit geçirmeyi tercih etti. Bazı vatandaşlar da kent merkezindeki su parkında serinledi.
Sokak hayvanları da sıcaktan olumsuz etkilendi. Hayvanlar susuzluklarını su birikintileri ya da kendileri için su doldurulan kaplar sayesinde giderdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Boşandığı kocasına İnat Bakın Ne Hale Geldi Kur'an Kursuna Saldırı Çok Sayıda Ölü Var Tatil pozu sosyal medyayı salladı Düğünde İnanılmaz Kaza Gelin Dekoltesinin Kurbanı Oldu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Markette Kızın Sonu Çok Kötü Oldu